55 235 42 44

Kocioł UNI-BIO 200 k W

Uniwersalny kocioł wodny niskotemperaturowy z podwójną komorą spalania.

Pozwala spalać zarówno resztki drzewne o wilgotności do 45% jak i drewno kawałkowe.

Palenisko pierwsze ceramiczne pozwala na spalanie rozdrobnionego paliwa w cyklu automatycznym. Palenisko drugie stalowe umożliwia spalenie większych kawałków opału przy załadunku ręcznym.

Obie komory paleniska mogą pracować jednocześniel lub każda osobno. Komora pierwsza jest w stanie uzyskać moc nominalną kotła przy wilgotności paliwa nie przekraczającej 30%. Druga komora jest paleniskiem wspomagającym pozwalająca uzyskać 40% mocy nominalnej. Automatyka kotła odpowiada za utrzymanie zadanej temperatury wody i optymalnych parametrów spalania.

Kocioł pracuje na ciągu naturalnym lub wymuszonym w przypadku zastosowania multicyklonu odpylającego z wentylatorem wyciągowym spalin. W drugim przypadku ciąg kominowy regulowany jest automatycznie.

Zasobnik paliwa może być zamontowany po prawej lub lewej stronie.

Więcej szczegółów

63 345,00 zł

UNIWEX - KOTŁY GRZEWCZE

Specjalizujemy się w produkcji kotłów centralnego ogrzewania do spalania paliw stałych: biomasy, odpadów z przemysłu drzewnego i meblarskiego, węgla itp.

Podstawową zaletą naszych kotłów jest wykorzystanie poprodukcyjnych resztek drewna, zarówno kawałkowego jak i rozdrobnionego. Oferujemy systemy energetyczne mogące spalać paliwo o wilgotności od 8 do 60%.

Inwestycja w nasze kotły zwraca się bardzo krótkim okresie czasu przy wykorzystaniu do spalania własnych resztek poprodukcyjnych.
Dokładamy wszelkich starań, aby udoskonalać nasze kotły. Służymy pomocą i radą.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.